Vznik parkoviště v ulici Marušky Kudeříkové má být mimo jiné reakcí na podněty obyvatel v této lokalitě. „Parkování se ukázalo jako nejpalčivější problém, který bydlící v této lokalitě řeší. Parkují zde totiž i návštěvníci blízkých volnočasových center,“ uvedla starostka Ivana Solařová.

Nové parkoviště vznikne podél železničního náspu. „Dětské hřiště, které je zde hodně oblíbené, zůstane zachováno. Možná ho jen bude nutné o kousek posunout,“ sdělila Solařová.

Znojemská radnice. Ilustrační snímek
Trestní oznámení ve Znojmě? Jiná města takový postup nevolí, možné to ale je

Představitelé města si nechávají na stavbu obou parkovišť vypracovat studie. „Ukážou, jaký typ povrchu je pro danou parkovací plochu vhodný nebo zda bude potřeba vybudovat protihlukové zábrany. Budeme díky nim také přesně vědět, jak vyřešit dopravní situaci a napojení parkovišť na silniční síť v konkrétní lokalitě,“ vysvětlila znojemská starostka.

Příští rok by mělo být hotové i parkoviště v Malé Americe. Deník už o tomto plánu nedávno informoval. Do budoucna je v plánu i výstavba parkoviště v areálu bývalých skladů na vlakovém nádraží v ulici Milady Horákové.