V letních měsících je v plánu zkušební provoz. „Nutné bude kompletní otestování provozu, tedy veškerých technologií nutných pro provoz celého komplexu, technologií pro cirkulaci a úpravu vody. Ale prověřit je třeba i relativní drobnosti, jako je funkčnost sprch a toalet nebo turniketů,“ přiblížil mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík. 

Výši vstupného ani otevírací hodiny zatím podle něj radní nestanovili. „Předpokládáme, že tyto informace budou k dispozici během letních prázdnin,“ dodal Kovařík.

Zdroj: Deník/ilona Pergrová

Návštěvníci budoucího krytého bazénu se mohou těšit na bazénovou halu, plavecký bazén s osmi drahami, relaxační bazén, dětské brouzdaliště, různé druhy saun, vířivku, Kneippův chodník a další prvky moderního wellness centra.

Stavba začala před dvěma roky a náklady jsou kolem tří set milionů korun. Znojemským pomohla se stavbou významná dotace z Národní sportovní agentury ve výši devadesát milionů korun, kterou obdrželi koncem roku. Už dříve poskytl na stavbu deset milionů korun Jihomoravský kraj.

Koupat se mohou lidé přes léto ve venkovních bazénech na plovárně. Více najdete ZDE.

Ke stavbě bazénu město přistoupilo kvůli havarijnímu stavu technologie v Městských lázních. O jejich budoucnosti chystá radnice debatu s obyvateli města po prázdninách. Výstava k historii lázní je k vidění ve vestibulu ještě do konce června.

Lázně ve Znojmě zavírají ke konci června. Na rozdíl od předchozích let se nejedná o prázdninovou prodlevu. Bazén i další služby se přesunou do nového krytého komplexu v Louce.
Osud lázní ve Znojmě, je ve hře hala pro sport? Radnice čeká na nápady obyvatel

Nový krytý bazén otevřou také v Kyjově a v Blansku. „Díky metodě Design and Build je zhotovitel vázaný maximální cenou objektu. novostavba včetně technologií i zařizovacích předmětů nesmí přesáhnout částku 200 milionů korun bez daně, cena včetně nákladů na demolici, přeložek inženýrských sítí či vybavení objektu pak nepřesáhne 260 milionů korun bez daně,“ sdělil blanenský starosta Jiří Crha.