„V kalendáři se lidé podívají, jak vypadá letecká záchranná služba,jak funguje spolupráce s ostatními složkami integrovaného záchranného systému nebo na sanitku projíždějící záchrannou uličkou," vyjmenovala mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

Fotografie pořídil a poté pečlivě upravoval fotograf Rastislav Belan. „Modelky a modelové byli naši zaměstnanci, kteří se přišli fotit ve svém volném čase, a podle vyjádření některých z nich vím, že si nezvyklou roli pózování pro fotografa dokonce i užili. Fotky jsme si dovolili pojmout tak trochu s nadsázkou a zároveň jsme si vzali inspiraci z kultovního filmu Sin City," řekla ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová.

Výtěžek z prodeje kalendářů poputuje na dobrou věc. Lidé koupí kalendáře podpoří organizaci Domov pro mne. Ta od roku 2004 pomáhá dětem i dospělým se zdravotním postižením překonávat každodenní překážky běžného života tak, aby mohli žít kvalitně a začlenit se do společnosti. Nyní je jedním z největších poskytovatelů sociální služby takzvané osobní asistence v Brně. „Koupí kalendáře lidé napomůžou rekonstrukci starého domu na bezbariérové bydlení pro pět vozíčkářů. I díky nim se tak podaří postavit důstojné bydlení pro lidi, kteří často jen obtížně hledají zastání,“ sdělila Lenka Lazoňová z Domova pro mne.

Kalendář ve čtvrtek šumivým vínem pokřtil herec a dabér Alexej Pyško, který ve filmu Sin City propůjčil hlas herci Bruci Willisovi. Cena kalendáře je tři sta korun, zájemci si jej mohou zakoupit na ředitelství záchranky v brněnských Bohunicích.