„Hledáme cesty, jak pomoci dětem nebo rodinám, které se vyrovnávají s důsledky pandemie. Koncept letních škol jsme dotáhli do konece díky podpoře ředitelů škol,“ ocenil místostarosta Jan Grois, který má školství ve Znojmě na starosti.

Dětský den v Bohuticích byl pro místní po téměř roce první příležitostí ke společnému setkání.
Po roce zase spolu. Děti v Bohuticích si užily oslavu na hřišti

Biflování učitelé, ale zavrhli. Dali přednost zábavě a obnovení sociálních kontaktů, a jen lehkému oživení znalostí.

Letní školy ve Znojmě:

Organizují je ředitelé všech základních škol, zřizovaných městem.

Město zaplatí jejich provoz ve výši více jak 1 milion korun z vlastního rozpočtu.

Cílem je oživení sociálních kontaktů po rok trvající izolaci kvůli Covid-19.

Biflování učitelé zavrhli, oživí jen znalosti, zábavnou formou.

Letní školy se uskuteční na konci srpna, po dobu dvou týdnů.

Převážně venku si děti užijí různě zaměřené kroužky, sport, olympiádu, hledání pokladu, či soutěž s Harry Potterem.

Ministerstvo školství uvolnilo letos na podobné aktivity 15 milionů korun.

„Na konci prázdnin nabídneme dětem třináct kroužků s různým zaměřením. Sportovní, jazykové, hudební i matematické či přírodovědné. Co nejvíce budeme pobývat venku,“ uvedla ředitelka školy Josefa Mareše, Eva Hubatková.

Prázdninovou práci tam dobrovolně vzalo třináct pedagogů. Další školy vezmou děti do pohádky nebo je zabaví hledáním pokladu. Soutěžit budou i s Harry Potterem, jinde procvičí praktické dovednosti.

Svobodovi ale nabídku zřejmě nevyužijí. „Byl to náročný školní rok pro všechny, už se těšíme k moři,“ sdělil otec rodiny Jiří. Také podle ředitelů škol je zájem rodičů zatím malý. „Čekali jsme větší zájem, dosud se nám přihlásilo asi dvacet dětí. To je z celkových osmi set málo,“ uvedla Romana Loydová,

Podobně jsou na tom ve škole Josefa Mareše. „Zájemci se mohou ještě hlásit do pětadvacátého června,“ upozornila Eva Hubatková.

Program ladí ještě na základní škole Prokopa Diviše. „Zatím děláme průzkum mezi rodiči, uvidíme, jak se nám to sejde,“ podotkl ředitel školy Daniel Kasan.

Podle zjištění Deníku Rovnost se na podobnou aktivitu jinde v kraji školy nechystají. Znojemští jsou tak výjimkou. Navzdory tomu, že ministerstvo školství uvolnilo pro letošek na podobné aktivity patnáct milionů korun.