„Na radnici si nejdříve objednalo svatbu deset párů, ale posléze jich šest obřad zrušilo, takže nakonec zůstaly jen čtyři. Oddávat jsme začali v jedenáct hodin dopoledne. I přes toto zajímavé datum jsme pro novomanžele nenachystali nic speciálního. Vše se odehrálo jako v každý jiný den,“ řekla znojemská matrikářka Jana Ryšavá.

Pouze jeden manželský slib zazněl včera v Moravském Krumlově, na zámek ve Vranově nad Dyjí či na hrad Bítov nezamířil dokonce ani jeden svatebně nazdobený vůz. „Určitě bychom snoubencům obřad rádi umožnili, ale bohužel lidé neměli zájem. Stejné to bylo i v loňském roce. Termíny, kdy se u nás dveře se svatebčany netrhnou, jsou naopak od dubna do konce září,“ sdělila kastelánka vranovského zámku Miroslava Janíčková.

Největší svatební horečka za poslední roky zaměstnala úřady před čtyřmi lety. „Ještě dnes si velice živě pamatuji na datum 7. 7. 2007. Byl to neskutečný nápor. Sezdávali jsme od rána až do večera,“ zavzpomínala znojemská matrikářka.

Stejný scénář potvrzuje i matrikářka z Moravského Krumlova. „Takové šílenství, jaké bylo 7. 7. 2007, se letos nekonalo,“ doplnila Vaďurová.

Podle numerologie je jednička číslem vítězů, tvůrčích aktivit, energií, cílevědomosti, samostatnosti, úspěšnosti a víry sama v sebe. Naopak šest jedniček v jednom datu už tak příznivých není.

Letošní druhé zajímavé datum 20. 11. 2011 připadá na neděli, kdy se na úřadech neoddává. Poslední dvě podobné příležitosti v tomto století nabízí už jen příští rok a v něm středa 12. 12. 2012 a čtvrtek 20. 12. 2012.