Zájemci se do ní mohou zapojit v sobotu 13. dubna od osmi ráno do šesti odpoledne. Na Znojemsku ji pořádá Oblastní charita Znojmo ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Brno a Jihomoravský kraj.

„Sbírka se ve Znojmě uskuteční v hypermarketech Albert na Vídeňské a Brněnské ulici. Koná se také v Penny v ulici Přímětická ve Znojmě a v Moravském Krumlově v Tiskárenské ulici,“ sdělila za Oblastní charitu Znojmo Veronika Brandejs, která má na starosti propagaci.

  • Na podzimní sbírku se můžete podívat zde:
Zdroj: Youtube

Lidé mohou pomáhat také při nákupech v DM drogerii na Brněnské a Dobšické ulici. „Dále v obchodech Billa na ulici Dobšická a Pražská. V těchto obchodech budete moci potraviny vložit do připravených boxů,“ upozornila Brandejs.

Jak doplnila, vítané jsou trvanlivé potraviny - mléko, konzervy, olej, luštěniny, polévky v sáčku, sladkosti, mouku i drogistické zboží. Seznam potravin najdou nakupující na letáčku, který obdrží u vchodu do prodejny.

Zdroj: Youtube

Sbírka pomáhá lidem, kteří trpí nedostatkem jídla kvůli tomu, že se ocitli ve složité životní situaci.

Potravinové banky shromáždily v roce 2023 celkem 13 200 tun potravin a pomohly více než 400 tisícům lidí v nouzi. Jedná se o meziroční navýšení počtu podpořených lidí o třicet procent.  Systém potravinové pomoci se tak stává nezastupitelným prostředkem pomoci lidem v nouzi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Top investice kraje na Znojemsku. Silnice, oprava mostu i nový depozitář muzea

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová