Atletický ovál na stadionu v Horním parku čeká příští rok obnova za více než sedm milionů korun, více než dva miliony dá město a zbytek zaplatí Národní sportovní agentura. „Chceme tímto přispět ke zlepšení úrovně atletiky ve Znojmě. Navíc se snažíme udržovat majetek města v dobré kondici,“ sdělila starostka města Znojma Ivana Solařová.

Podmínkou poskytnutí peněz z městské kasy je úspěšná žádost o dotace u Národní sportovní agentury, kterou podává spolek TJ Znojmo.

Příští rok je v plánu také pořízení světelné tabule s časomírou, a to za více než čtyři miliony korun. „Atletický spolek žádá Národní sportovní agenturu o příspěvek ve výši zhruba tří milionů korun, Znojmo v případě úspěšné žádosti přispěje částkou přesahující jeden milion korun,“ upozornil mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Kvůli spoluúčasti města na plánované rekonstrukci povrchové plochy atletického oválu v Horním parku zasedli mimořádně zastupitelé a shodli se na podpoře sportovců. „Chci poděkovat pánům z TJ Znojmo, zejména předsedovi atletického klubu Josefovi Šobovi a předsedovi TJ Znojmo Janu Šťastníkoviza nasazení, které do přípravy projektu dali. V uplynulých měsících jsme se nad projektem několikrát sešli a jsem ráda, že se žádost o podporu projektu dostala do finále," vzkázala starostka Ivana Solařová na sociálních sítích.

Lázně ve Znojmě mohou lidé navštívit při komentovaných prohlídkách.
Opuštěné lázně ve Znojmě. V plánu jsou další prohlídky, osud budovy město řeší

Běžecký úval nevyužívají pouze atleti. Na stadion míří často i žáci a studenti znojemských škol v hodinách tělesné výchovy. Po novém tartanu se zde proběhli sportovci roku 2016.

Nákladnou opravou prošel stadion zhruba před deseti lety v souvislosti s postupem fotbalistů do nejvyšší soutěže. Postup s sebou nesl i vyšší nároky na zázemí a samotné hřiště. Opravy provázela tehdy řada nejasností, opozice podala trestní oznámení. Dotace na rozsáhlou rekonstrukci získalo město po ročních peripetiích od ministerstva školství. Sportovci získali nový trávník, světla a diváci moderní tribuny. Opravy přišly na zhruba sto milionů korun, třicet milionů putovalo z městské kasy.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Letos putuje z rozpočtu města bezmála dvacet milionů na sport a kulturu. Čtrnáct milionů korun si mezi sebe rozdělí sportovní kluby a oddíly a organizátoři velkých sportovních akcí. K této částce nyní přibyly tři miliony na opravu oválu a moderní časomíru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Obchvatu Znojma pomůže nový trumf, přispěje k boji proti aktivistům

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová