Podobný průzkum organizuje radnice již potřetí. Pokaždé se zapojilo několik stovek hlasujících. „Ze čtyř tisíc bodů, které označili, jsme shrnuli ty nejčastější. Výsledek jsme pak předali odborům či dopravní komisi,“ sdělila mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Město se díky podnětům od samotných obyvatel pustilo zatím do obnovy parků a doplňuje herní prvky na dětských hřištích. „Umísťujeme také nové kamerové body na problematických místech,“ dodala mluvčí Patrňáková.

Pocitová mapa
⋅ Ještě do pátku 4. května mohou obyvatelé Znojma elektronicky naznačit v mapě města, kde tráví volný čas, kde je zanedbané prostředí nebo kde se necítí bezpečně.
⋅ Označit mohou i místa či ulice, kde hrozí dopravní nebezpečí a kam nezajíždí městská hromadná doprava.
⋅ Pocitová mapa je k nalezení na webových stránkách Zdravého města Znojma v záložce Fórum – Desatero problémů.

Podle šéfa opozičního sdružení Pro Znojmo Jakuba Krainera by mohli mít lidé možnost doplnit i slovní komentáře. „Zpětná vazba by pak byla kvalitnější. Pokud vím, obyvatelé Brna tuto možnost dostali a své pocity vyjádřilo přes šest stovek lidí,“ upozornil Krainer.

Zapojení lidí do fungování města vítá. „Chci věřit, že v tomto případě nejde o předvolební anketu jen na oko, ale že radnice bude s návrhy občanů skutečně reálně pracovat. Bude dobře, když se negativní pocitová místa podaří odstranit a naopak těch příjemných bude přibývat,“ uzavřel Krainer.

Vyhledávanými místy v minulých průzkumech bylo staré město, městské parky nebo příroda Podyjí. Za nebezpečné z hlediska dopravy označili lidé křižovatku ulic Palackého, 28. října a Suchohrdelské.

Zanedbaný je podle mínění obyvatel města Horní park, který radnice hodlá v blízké budoucnosti obnovovat po etapách, podobně jako Střední a Dolní park.