„Trhy naše sdružení pořádá od loňského roku. Za rok třikrát až čtyřikrát, výtěžek jde na dokončení oprav blížkovické školky. Loni jsme z pronájmů prodejních ploch vydělali pět tisíc. Nejsou to velké peníze, ale ne nadarmo se říká, halíře dělají talíře," řekla strážkyně pokladny sdružení rodičů blížkovické mateřské školy Martina Vrbová.

Jak dodala, organizátory potěšilo, že se na náměstí během dopoledne scházelo mnoho lidí. „Konečně vyšlo počasí, loni nám totiž pokaždé pršelo," podotkla.

Ke stánkům s pečivem, velikonočními ozdobami a košíky, květinami, svíčkami, keramikou nebo třeba ponožkami přibyl i velmi vyhledávaný stánek se zabijačkovými specialitami. „Vepřové hody pořádáme poprvé. Nabízíme je i proto, že co nevidět zahájíme rozsáhlou opravu celého náměstí," vysvětlila starostka Šárka Ježková s tím, že dělníkům městys staveniště předá za dva týdny.

„Naše náměstí si uchovalo původní historický trojúhelníkový tvar a je mimochodem jedno z největších svého druhu v republice. Trhy se tu historicky konávaly, ostatně historický titul městyse souvisel právě s tržním právem," doplnila starostka.