Krása mladých žen opanovala v sobotu znojemské divadlo. Konala se zde totiž soutěž Miss Znojmo Open 2011. Nejvíce hlasů dala porota jednadvacetileté Kateřině Kubačkové z Těrlicka na Karvinsku.

Titul první vicemiss získala Veronika Kozielová z Ostravy, druhou vicemiss určila porota Terezu Lengovou z Hodonína. Miss internet vybrali lidé na internetu. Nejvíce hlasů získala Jana Tůmová. Titul Miss Sympatie, pro kterou lidé hlasovali prostřednictvím SMS zpráv, vyhrála Jana Zapletalová.

Do finálového večera se dostalo dvanáct dívek z celé České republiky, mezi které se nevešla ani jedna zástupkyně znojemského regionu. „Miss Znojmo Open pro rok 2011 se stává Kateřina Kubačková,“ zaznělo z úst ženy, která zastupovala jednoho z partnerů soutěže. Na tváři vítězky se ihned objevil namíchaný koktejl slz štěstí a dojetí.

„Je mi nejkrásněji, opravdu nejkrásněji,“ opakovala dokola vítězka, která vyhrála i díky mírám 88-64-90. V soutěžích ženské krásy není žádným nováčkem. „Jsem na šestnácté podobné soutěži,“ prozradila Kubačková.

Nyní studuje třetím rokem ostravskou univerzitu, obor Management v neziskovém sektoru. „Mezi mé záliby patří tenis, plavání, běžky, zumba. Jsem instruktorkou jumpingu. Mám ráda cestování, sledování filmů a fotbalu, ráda se účastním soutěží Miss a miluji adrenalin a výzvy,“ uvedla Kubačková u svého profilu na internetových stránkách.

Velká konkurence

Konkurence dívek byla veliká. Vyhrát nebylo jednoduché. Svědčí o tom i to, že jedna z porotkyň, módní návrhářka Helena Bedrnová, měla během večera jiné favoritky na vítězství. „Děvčata jsou všechna moc krásná. Zatím se mi nejvíc líbily Jana Tůmová a Lucie Kučerová,“ prozradila Bedrnová o přestávce v polovině slavnostního programu.

Nakonec ale byla vítězstvím Kateřiny Kubačkové potěšena. „Jsem moc spokojená. Kateřina je zajímavý typ. Je jiná než ostatní dívky,“ usmívala se.
Ve Znojmě byla podruhé a z celé akce, včetně zázemí, byla nadšena. „Líbí se mi tady moc. Znojmo je nádherné město. Panuje tu příjemná, přátelská atmosféra. A i zde v sále je hrozně fajn publikum,“ nešetřila slovy chvály návrhářka šatů, do kterých účastnice soutěže po celý večer oblékali.

Program byl koncipován jako let dívek z Brna do Říma a zpět. Nejprve se všech dvanáct „letušek“ představilo. Následoval rozhovor, který vedl moderátor celého večera Petr Vondráček. Po přestávce následovala promenáda v plavkách. Zajímavým zpestřením bylo společné taneční vystoupení všech soutěžících.

Dívky musely ukázat vlohy pro tanec a rytmus, každá pak samostatně zatančila na různé hudební žánry. Kromě samotného soutěžení v ženské kráse se diváci mohli potěšit zpěvem finalistky Super Star Gabriely Gunčíkové, vystoupením taneční skupiny Mighty Shake a do varu dostal publikum Team revival.

Večer uzavřel raut v hotelu Prestige, kde byla dražena korunka Miss Znojmo. Výtěžek z ní putoval do nadačního fondu Šťastný úsměv, který pomáhá dětem s rozštěpovými vadami obličeje.