Jednalo se o poslední letošní den otevřených dveří, který byl věnovaný mobilizaci roku 1938. „Asi největší ohlas má u návštěvníků jejich první vstup do střelecké místnosti, kde si z venku opravdu nedokáží představit, kolik je tady místa, kolik zbraní, kolik techniky. Další věcí, která se lidem líbí, je studna v bunkru, kterou máme odkrytou, nasvícenou. Je dvanáct metrů hluboká, což je pěkně vidět," přiblížil za pořadatele celé akce Stanislav Salajka z Klubu vojenské historie ROTO Chvalovice.

Zatáčka je jedním z míst, kde mohli zastavovat cyklisté účastnící se tradiční akce Tour de burčák. „Loni k nám zavítalo asi dvě stě lidí. V tuto chvíli jich je už asi sto padesát," přiblížil v sobotu odpoledne Salajka.

Společně se svými kolegy nedávno dohledal a přivezl dělo, které v pevnosti bývalo od šedesátých let. Stalo se tak novým lákadlem pro letošní sezonu.

„Je to 85milimetrový kanón vzor 44/59. Původně býval šatovské pevnosti Úvoz. Od roku 1962 byl zde na Zatáčce až do roku 1999, kdy armáda pevnost opustila a výzbroj odvezla," přiblížil místopředseda klubu Rostislav Adam.