Po hromadném pochodu městem se pak jednotlivý Krampusové dlouho a ochotně nechali s přihlížejícími fotit. „V Rakousku sice bývají o dost zlejší, i tak se ale naše děti pěkně bály," popsala Markéta Pokorná, která na akci, jež byla součástí Znojemského adventu, dorazila s rodinou.

V mnoha alpských vesničkách a městech jsou dodnes pořádány průvody Krampusů a jejich skupin, které mezi sebou soutěží o nejlépe vyřezanou masku, udělaný kostým i celkový projev celé skupiny. Jak přibližují webové stránky www.krampus-certi.cz, je každá skupina něčím zajímavá, jsou doprovázeny projížďkami na pekelných vozech, lesními lidmi, různými strašidly, rachotem kravských zvonů, řetězů, hlasité hudby, kouře a dýmu.

„Každá maska je vlastně takové malé umělecké dílo. Jsou ručně vyřezávané z lipového nebo borového dřeva a ručně malované. Na každé masce jsou přidělané pravé rohy, které pocházejí z muflonů, beranů, kamzíků a koz. Kožichy jsou šity z pravé kůže horských koz nebo ovcí," píše se na krampus-certi.cz.

Každý Krampus by měl mít kolem pasu připevněný kravský zvon visící až ke kolenům, měl by mít kravský ocas, vrbové proutí na šlehání a někdy i řetěz.

Hlasité zvonění kravských zvonů mělo zahánět zlé lidi.