Po požehnání se začíná řadit průvod, kterého se s přibývajícími roky účastní čím dál větší počet místních. “Máme radost, že se jich s tradicí ztotožňuje více”, pochvaluje si za pořadatele Veronika Písařová.

Průvod v čele s koňským povozem se vydává za doprovodu dobové muziky do sklepní uličky. Uprostřed něj se nese Hroznová koza i s kozlem, které účastníci chystají na zazimování. Celý rok měl totiž Hroznový kozel za úkol hlídat zrání, kvašení mladého vína a je potřeba ho uložit, aby nabyl nových sil.

Cílem průvodu je historický lis, kde se lisují poslední hrozny letošní úrody. “Vše je ruční práce, klasické lisování, jaké děláme u nás ve Vrbovci”, popisují vinaři.

Opravený pomník v Jevišovicích.
Pomníku padlých vrátili původní podobu

Po chvíli je na světě první mošt. Ženy v kostýmu všechny přihlížející pečlivě obchází s džbány plnými moštu. “Ten je slaďoučký”, pochutnávají si.

Ochutnávkou končí oficiality a začíná zábava. Víno můžou lidé degustovat v dvaceti čtyřech sklepích, od známých vinařství až po rodinné sklípky. Vůně linoucí se napříč sklepní uličkou potvrzuje, že vinaři nepodcenili ani občerstvení. U jednoho z takových stánků stojí pár z Moravských Budějovic. “Přilákali nás známí, kteří vinobraní navštěvují už poněkolikáté”, říká žena. Ve večerních hodinách se zábava přesunuje do Hospody u Mastnýho pupka.

Dominik Chalupník