Už zdálky je vítají Svěrákovy a Uhlířovy songy a hned u vchodu nezbytné lízátko namísto vstupenky. Na tanečním parketu se roztomile vlní drobná vílí slečna s kouzelnou hůlkou v ruce. Statečně jí sekundovaly Popelky, princezny a Šmoulinka. Urostlá indiánka si upravuje čelenku a nervózně se rozhlíží, jako by čekala na kamarádky.

U šatny postává vánoční stromeček, i když je slunečné březnové odpoledne. Zpod zelené plsti vykukuje drobná blondýnka a hrdě se rozhlíží. Konkurenta v podobě ozdobeného symbolu Vánoc nenachází a spokojeně zamíří do sálu. „Mami, už pojď dovnitř, slyším, že se už tancuje," těší se dívenka.

Také princeznička v růžovém se chystá na taneční odpoledne a trpělivě čeká, až ji šikovný tatínek zasadí ozdobu do vlasů.

„Vidíš, měly jsme si zarezervovat místo," smutně se rozhlíží důchodkyně s vnučkou, převlečenou za Karkulku, v náručí.

Hodonický stánek kultury je plný do posledního místa, a to ještě karneval ani nezačal. „Vejde se nám sem asi tři sta lidí, ale čekám, že do večera se tady vystřídá asi pět set návštěvníků. Karneval pořádáme třetím rokem a pořád se přesvědčujeme o tom, že o akce pro děti je u nás obrovský zájem," libuje si Petr Dvořák z občanského sdružení Hodoňáci.

Kostlivec, vojáci i rytíři bloumají zatím bezcílně po sálu, zatímco příslušnice něžného pohlaví tančí jako o život. Nevázané veselí přehluší na chvíli klauni Ondra a Radim, kteří se ujali role bavičů a moderátorů. „Začíná co? No přece karneval," skanduje do mikrofonu Ondra.

Rachejtle z barevných papírků odstartovala karnevalové veselí a oba baviči předvádějí na pódiu dětem taneční kreace.

V tu chvíli je už taneční parket zcela zaplněný a rodiče, kteří nenašli místo, postávají buď u vchodu, nebo kolem parketu. „Děti, připravili jsme si pro vás soutěž. Jestlipak víte, co je to štronso," hlaholí bavič Ondra.

Pohádkové postavičky včetně piráta a kostlivce se odvážně pohupují do rytmu a po neočekávaném zastavení hudby zůstávají zcela nehybné.

Radim hbitě prochází mezi dětmi a ty nejkrkolomnější pozice odměňuje bonbónem. „Přátelé, vypadá to tak, že až nám dojdou bonbóny, skončí karneval," žertuje Ondra.

Pytlík s bonbóny je, zdá se, nevyčerpatelný, stejně jako dětská energie.