Hloučky lidí se na prostranství před obchodním domem v horní části náměstí scházeli od osmé ráno. „Štedrovku pořádáme letos už osmým rokem. Na přípravě se nás podílí kolem deseti, nejvíc práce máme vždy večer před akcí, kdy se všechny polévky chystají a vaří. Pomáhají nám i znojemské restaurace, například Maxwilliam či Zlatá Konev,“ řekl jeden z organizátorů Milan Jonáš.

Na kus řeči s přáteli nebo se zastavit při posledních nákupech přišly podle pořadatelů stovky lidí. Tradičně se na svých svátečních vyjížďkách zastavili znojemští cyklisté a jezdci na koních z Havraníků. „Opět přišlo na sedm set lidí, celkově má počet návštěvníků mírně rostoucí trend,“ dodal Jonáš.

Výtěžek z dobrovolných příspěvků předali pořadatelé na místě znojemské Oblastní charitě. Službě rodinného sociálního asistenta lidé přispěli 25 460 korun. „Se Štědrovkou spolupracujeme třetím rokem a velmi děkujeme všem, kdo přispěli. Rodinného sociálního asistenta považuji za velmi důležitou službu. Zaměřuje se totiž na rodiny, které jsou v tak špatném stavu případně nevyhovujícím prostředí, že jim hrozí odebrání dětí do ústavní péče. Když nás úřady na takové rodiny upozorní, snažíme se s nimi pracovat tak, abychom je takříkajíc nastartovali. Radíme a pomáháme, aby rodiny měly vyřízené všechny doklady a dávky, na které mají nárok, aby děti chodily do školy a měly co jíst. V současné době pracujeme s třemi desítkami rodin, “ uvedl ředitel Oblastní charity Evžen Adámek.