Stejně tak plánuje dokončení nového oplocení a branky vedoucí do parku. Nové závlahy, obnova zeleně, výsadba stromů, květin a založení trávníků vyjde ještě město zhruba na 1,8 milionů korun.

Obnově parku předcházela veřejná prezentace projektu, která se na jaře kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru musela přesunout do online prostředí. „S architektem Pavlem Šimkem jsme udělali online procházku po parku, v rámci které komentoval aktuální etapu památkové obnovy Jubilejního parku. Detaily jsme pak představili v rámci živého vysílání na Facebooku, kde jsme odpovídali i na různé dotazy veřejnosti. Dostali jsme tak cennou zpětnou vazbu, co si občané o projektu myslí, což pro nás bylo hodně důležité,“ podotkl místostarosta Jakub Malačka.

Jubilejní park:

Jubilejní park byl vybudován v roce 1928 k desetiletému výročí vzniku samostatné československé republiky.

Cílem jeho památkové obnovy je navrácení historické podoby parku, proto vychází z dochované archivní dokumentace a původních podkladů významného provorepublikového architekta Josefa Kumpána.

Autory památkové obnovy jsou architekti Martin Kovář a Pavel Šimek z ateliéru Florart.

Jedna část parku, tzv. rozárium a botanickou zahradu, město zrevitalizovalo v roce 2018 u příležitosti oslav 100 let výroční vzniku republiky.