Dlouhou uličkou přetnutou rušnou státní silnicí procházeli místní návštěvníci i hosté z různých koutů republiky. „Ve Vrbovci žiji pětadvacet let a rád jsem se přišel podívat, všechny sklepy člověk přece jen nezná ani nemá příležitost poznat, je to dobrý nápad a doufám, že se vinařům bude dařit v něm pokračovat," pochvaloval si Marek Kapičák, jeden z místních návštěvníků.

Ze znovínského putování po vinicích si do sklepů odskočil Jan Vacík z Říčan. „Na kamarádově Facebooku jsme zjistili, že zrovna, když tu budeme, koná se i tahle akce, a rozhodli jsme se sem zajet. I proto, že tu kamarád má sklep," uvedl Vacík. Jak dodal, na Moravu za vínem jezdí několikrát do roka. „V poslední době už hlavně sem na Znojemsko, protože tady jsou vína nejlepší," pochvaloval si.

Své sklepy otevřeli malí i větší vinaři. „Dosud se vinaři ve Vrbovci drželi stranou, žádné velké akce tu nebyly. Tohle je myslím krok správným směrem, vrboveckým vinařům poroste sebevědomí," řekl Ondřej Stejskal, jeden z menších vinařů.

Spokojený byl i Pavel Filipovszki z vrboveckého vinařství Waldber. „Loni jsme založili vinařský cech a postupně se snažíme připomenout, oživit a povznést zdejší vinařskou tradici. Vrbovecké sklepy jsou historické a zajímavé, proto jsme rádi, že se se nám po překonání počáteční nedůvěry podařilo získat pro společnou akci tolik vinařů, včetně mnoha menších. Počasí nám přeje, lidí se schází docela dost a vína snad lidem také chutnají," dal v polovině odpoledne najevo spokojenost Filipovszki.