Denně by ve sportovní hale mohli zdravotníci naočkovat až pět set lidí. V závislosti na dostupnosti vakcín. „Sportovní hala na Dvořákově ulici je bezbariérová, disponuje velkou plochou a dobrá je i dostupnost veřejnou dopravou i možnost parkování. Pro ty, kteří se pojedou očkovat, bude navíc vyhrazený prostor pro parkování u zimního stadionu, aby vše běželo co nejrychleji. Případně před halou budou moci zastavit držitelé zdravotních průkazů,“ popsala mluvčí znojemského úřadu Zuzana Pastrňáková.

Registrace pro očkování bude podle ředitele znojemské nemocnice možná v nejbližších dnech. „Zájemce o tom budeme včas informovat. Konkrétní termíny pro očkování pak zadáme v návaznosti na dodávku vakcíny,“ uvedl Martin Pavlík.

Sportovní hala tak bude sloužit vakcinaci několik měsíců. „Očkování je jediný způsob návratu do normálního života a já jsem rád, že díky spolupráci kraje a nemocnice jsme schopni v horizontu dvou, tří týdnů připravit naše očkovací centrum k ostrému provozu,“ řekl starosta Znojma Jakub Malačka.

Konkrétní termín si budou moci senioři registrovat až ve chvíli, kdy bude jasné, kdy vakcíny do Znojma dorazí. „Konkrétní datum zatím nemáme, ale seniorům, se kterými jsme v kontaktu, dáme vědět. Ostatním doporučujeme sledovat web nemocnice a taky web www.opatreniznojmo.cz, tam najdou vždy aktuální informace,“ dodal Malačka.

S registrací na očkování pomohou lidem nad osmdesát let pracovníci sociálních odborů úřadu na číslech 733 781 612 a 733 781 614. K dispozici budou v pracovních dnech od osmi do čtyř hodin odpoledne.