Očkovací centrum ve sportovní hale na Dvořákově ulici vzniklo za pouhé tři dny. „Je až neuvěřitelné, za jak krátkou dobu se mým kolegům podařilo v úzké spolupráci se zástupci města vytvořit ze sportovní haly očkovací místo. Testovací provoz má doladit případné nesrovnalosti v očkovacím procesu tak, aby v době zahájení plného provozu očkování obyvatel bylo vše připravené a bezproblémové,“ uvedl ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík.

Znojemská nemocnice chce testovacím provozem předejít logistickým nesrovnalostem, aby místo bylo připraveno k očkování obyvatel. Jeho spuštění bude teď záviset na dodávce vakcín.

Zdravotníci a personál Nemocnice Znojmo bojuje s covidem s maximálním nasazením.
Covidová doba spojuje lidi: znojemské nemocnici darovali téměř půl milionu

Zřizovatelem očkovacího místa je Jihomoravský kraj, Nemocnice Znojmo je provozovatel a zajišťuje očkování. Představitelé Znojma se postarali o zřízení centra. „Spolupráce všech je naprosto perfektní, díky tomu se podařilo zprovoznit očkovací centrum během pár dnů,“ ocenil starosta Znojma Jakub Malačka.

Na provozu centra se podílí také příslušníci Hasičského záchranného sboru a Policie ČR, studenti zdravotní školy, dobrovolníci a praktičtí lékaři, většinou z řad bývalých zaměstnanců nemocnice. „Velkokapacitní očkovací místo s průchodností 500 osob za den bude v avizovaném termínu připraveno pro ostrý provoz, který bude spuštěn v závislosti na dodávce očkovací látky. Již nyní se mohou senioři nad osmdesát let registrovat na očkovací místo ve Znojmě. Nicméně volné termíny pro očkování budou zadány nemocnicí v okamžiku, kdy obdrží vakcíny,“ upozornila mluvčí nemocnice Petra Veselá.