„Připravovaná investice do znojemské nemocnice je naší prioritou, protože je v zájmu pacientů ze Znojemska a pomůže i prohloubení přeshraniční spolupráce ve zdravotnictví s Dolním Rakouskem,“ potvrdil Michal Hašek.

Znojemská nemocnice, spadající právě pod kraj, prošla před nedávnem rozsáhlou rekonstrukcí, která však ještě nebyla zcela dokončena. Chybí například otevření vjezdu pro sanitní vozy k plánovanému urgentnímu příjmu. Provizorní vjezd a vyhrazená cesta k němu tak již několik let blokuje parkovací místa na veřejném parkovišti.

„Parkování kolem nemocnice a v jejím areálu se řeší komplexně a současně s městem Znojmem z důvodu vlastnictví jednotlivých ploch. Prostory jsou nicméně projekčně připraveny,“ sdělil mluvčí jihomoravského krajského úřadu Jiří Klement.

Pokračovat by měly i opravy nemocnice. „Rada kraje již schválila investiční záměr na rekonstrukci očního oddělení včetně operačního sálu pro jednodenní oční chirurgii. Stavební práce by měly začít v prvním pololetí roku 2012,“ potvrdil Klement.

Vedení nemocnice musí ale řešit reklamace i na nedávno dokončené části budovy. „Závady a opravy nově vystavěných a rekonstruovaných prostor průběžně řeší na pravidelných schůzkách zástupci investora a zhotovitele a jsou hrazeny na základě záručních smluvních ujednání. Provoz nemocnice není omezen. Poněvadž tato jednání vede sama Nemocnice Znojmo, doporučuji obrátit se přímo na ředitele nemocnice,“ dodal mluvčí kraje.

Přestože se redakce Znojemského deníku Rovnost několikrát dotazovala na detaily rekonstrukce přímo ředitele Miroslava Kavky, ten nebyl za dva měsíce schopen na písemně zaslané dotazy odpovědět. Opakovaně nebral ani svůj mobilní telefon a na vzkazy na sekretariátu nereagoval.