„Od 14. července bude spuštěno úsekové měření v obci Kuchařovice. Dodržování rychlosti bude monitorováno podél celé ulice 8. května. Řidiči, kteří rychlost překročí budou pokutováni pěti sty až dvou a půl tisíci korunami, dle naměřené rychlosti,“ informovala o novince mluvčí znojemské radnice Soňa Bystřická.

Městský úřad ve Znojmě. Ilustrační foto.
Střet zájmů? Snaha očernit nás před volbami, tvrdí místostarostové Znojma

Radar bude snímat a měřit rychlost aut na celém úseku ulice 8. května, od začátku po konec obce v obou směrech v délce 865 metrů. „Naším cílem není výběr pokut, ale zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti pro přecházející chodce. Úsekové měření, které provozujeme v příměstské části Kasárna ukázalo, že jde o efektivní řešení. Nechceme vybírat pokuty za okamžité překročení rychlosti, jako to dělají některá města na výjezdu z nich, ale skutečně nám jde o zklidnění dopravy na celém průjezdu,“ uvedl starosta Znojma Jakub Malačka.

Radar v centru Znojma

Už zřejmě na podzim se podle něj dočkají úsekového měření také obyvatelé a řidiči na Evropské ulici ve Znojmě. Radar by tam měl měřit úsek od areálu Traktorka po křižovatku s Šatovskou ulicí v délce necelých pět set metrů. Město do instalace radarů investovalo 3,3 milionů korun bez daně.