Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odborník: Radniční listy degenerují

Znojmo /STRANY ZNOJEMSKÝCH LISTŮ UVNITŘ/ - Kritické hodnocení posledního vydání Znojemských listů zaslal redakci Deníku i poradce pro otevřenost veřejné správy a ochranu soukromí a spoluautor zákona o svobodném přístupu k informacím Oldřich Kužílek.

30.8.2011 4
SDÍLEJ:

Poradce pro otevřenost veřejné správy a spoluautora zákona o svobodném přístupu k informacím Oldřich Kužílek.Foto: DENÍK/Milan Jaroš

Jeho názor přetiskujeme:
Již při letmém pohledu na poslední vydání Znojemských listů je patrné, že bez ohledu na případnou pravdivost uváděných informací o finanční stabilizaci města, o výsledcích auditu a případných korupčních rizicích, se toto periodikum zvrhlo do jednostranného nástroje propagace aktuálně vládnoucí politické skupiny.

Jde o cenzuru, která se projevuje zejména naprostou absencí jakýchkoli alternativních názorů, a dále vykreslováním kroků rozhodnutí a názorů vládnoucí skupiny jako jediných správných a dokonce jediných existujících. Tato jednostranná prezentace diskredituje snahu odhalit korupční praktiky, protože z tohoto odhalení činí propagandistický nástroj, takže veřejnost přestane informacím důvěřovat.

Například článek „Hitparáda chyb a omylů“, formulovaný v žánru soudniček a černé kroniky, je z hlediska vyváženosti naprosto nepřijatelný bez toho, aby byla dána možnost k vyjádření zmiňovaným a ostře odsuzovaným osobám, bez ohledu na to, kde je pravda.

Jednostranné útoky na jmenované osoby, realizované za veřejné peníze, bez možnosti dotčených osob či kohokoliv jiného doplnit jeden pohled o další názory na věc, představují zneužití veřejných prostředků a střet zájmů. Vedle toho množství jmenovitých zmínek o starostovi vytváří kult osobnosti.

Důsledkem takové chybné redakční práce bude ztráta důvěryhodnosti periodika a tím pádem mrháním finančními prostředky na jeho vydávání. Naopak, kdyby redakce vyhledávala a zařazovala také alternativní a kritické názory tak, aby si občané mohli dělat svůj úsudek o tom, co je správné a kde je pravda, přispěla by k důvěryhodnosti zpráv a komentářů o událostech místní politiky.

Žurnalistickou absurditou, připomínající podepisování Anticharty v roce 1977, když vlastní Chartu 77 nesměl nikdo znát, je zpráva v rubrice Stalo se, která uvádí, že se starosta ohradil proti vyznění jakýchsi článků v jiných sdělovacích prostředcích. Namísto, aby redakce Znojemských listů informovala čtenáře o obsahu těchto článků a konfrontovala je s postoji starosty, degeneruje do polohy mechanického oznamovatele starostových postojů.

#nahled|https://g.denik.cz/69/0f/ftg_znojmo_noviny_znojemske_listy_4_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/69/0f/ftg_znojmo_noviny_znojemske_listy_4.jpg|-#
#nahled|https://g.denik.cz/69/0f/znojmo_noviny_znojemske_listy_3_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/69/0f/znojmo_noviny_znojemske_listy_3.jpg|-#
#nahled|https://g.denik.cz/69/0f/znojmo_noviny_znojemske_listy_1_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/69/0f/znojmo_noviny_znojemske_listy_1.jpg|-#
#nahled|https://g.denik.cz/69/0f/znojmo_noviny_znojemske_listy_2_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/69/0f/znojmo_noviny_znojemske_listy_2.jpg|-#
#nahled|https://g.denik.cz/69/0f/znojmo_noviny_znojemske_listy_5_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/69/0f/znojmo_noviny_znojemske_listy_5.jpg|-#

Autor: Daniel Smola

30.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Vodárenská společnost přispěla na nový přístroj. Pomůže při odběrech krve

Žáci 1.B třídy ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích s paní učitelkou Evou Nachtneblovou.

NAŠI PRVŇÁCI: představujeme žáky ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě a ZŠ Konice

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

Skokanům na kandidátkách pomáhají tituly a profese lékaře. Vzbuzují důvěru

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Zakroužkováním až čtyř jmen mohou voliči své favority z nižších příček kandidátek poslat do poslanecké sněmovny. Některým v minulosti pomohli i o deset příček.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL a poslance Jiřího Miholy

Jižní Morava – Jiří Mihola je lídr jihomoravské kandidátky KDU-ČSL pro volby do poslanecké sněmovny. Ve čtvrtek od 11 do 12 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.rovnost.cz.

Budování u znojemských hradeb? Dělníci zahájili výkopy bez archeologů

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Pokochat se pohledem z nově zpřístupněné vyhlídky věže, odpočinout si v hradebním příkopu nebo si zkrátit cestu z Pasteurovy ulice do centra města přes Kapucínskou zahradu ve Znojmě budou moci turisté již od příští sezony. Do práce u hradeb, které objednalo město, se firma pustila bez přítomnosti archeologa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení