Den zasvěcený vínu začal koštem, následovala vyhlášení nejlepších vín. Ve dvě hodiny odpoledne vyšel průvod v doprovodu mužáckého sboru na pět kilometrů dlouhou trasu.

Vedla vinicemi i sklepení uličkou. „Na každém zastavení naučené stezky byla pro účastníky připravená ochutnávka vín,“ přiblížili pořadatelé.

Vlkova věž zahájila sezonu 1. dubna.
Víkend s vínem v centru Znojma. Vlkova věž zahájila sezonu. Láká na výhled

Putování skončilo vynesením Hroznového kozla ze sklepa do vinohradu. Akci završilo posezení u cimbálu na návsi.

Spolek přátel Hroznové kozy slaví letos dvacet let. Vinařské tradice v jeho režii se postupně dostaly do povědomí obyvatel regionu a staly se pevnou součástí kulturního kalendáře.

U zrodu spolku stál učitel a písmák Jiří Svoboda. Při sběru informací do knihy znojemských pověstí narazil na zmínku o kozí tradici. Jeho přátele a kamarády Hroznová koza a její rodina zaujala a možná z recese, možná vážně, vznikl spolek.

Stezka Hroznové kozy ve Vrbovci je odemčená. Akci doplnila ochutnávka vín a završilo ji posezení u cimbálu.Stezka Hroznové kozy ve Vrbovci je odemčená. Akci doplnila ochutnávka vín a završilo ji posezení u cimbálu.Zdroj: Deník/Martin Moštěk

Mezi nejbližší akce patří Vynášení Hroznového kozla do vinohradu v Popicích a vinařské tradice budou součástí i Festivalu vína VOC Znojmo 4. května ve Znojmě. Loňský ročník si můžete připomenout ZDE.