„Cílem výšlapu bylo vztyčení a svěcení nového kříže na tomto území. Krásné slunné počasí vylákalo Olbramovické i přespolní obyvatele všech věkových kategorií,“ řekla účastnice a tamní učitelka základní školy Dana Šidlová.

Procesí, kterého se lidé účastnili pěšky či na kole, vyšlo hodinu po poledni od kostela. „Mnozí dojeli na vrchol traktorem či autem, místní dobrovolní hasiči na něm připravili stánek s občerstvením, ohniště a příjemné posezení při sklence vína. Kříž vztyčili hasiči se starostou Romanem Hyblerem ve tři hodiny odpoledne,“ popsala Šidlová.

Za všeobecného ticha se ujal slova farář Jan Fiala. „Bude to místo klidu a rozjímání,“ promluvil k zúčastněným a posvětil nejen kříž, ale i okolní pole, vinice, lesy.

Sousedská pospolitost na vrchu u kříže vydržela Olbramovickým až do západu slunce. Děti s mávátky v rukou svezl zpátky do vesnice traktorista na vlečce, lidé odcházeli spokojeni a se slovy díků.

„Poděkování patří i panu Radku Čechovi za zhotovení kříže, a také lidem za tolik neočekávanou hojnou účast,“ ocenila Dana Šidlová.