„Uzavírka zahrne i spodní část ulice Dolní Česká v místě křižovatky s ulicí Kollárova. Je plánovaná do 4. září,“ upřesnil tiskový mluvčí města Znojma Pavel Kovařík. Parkování i obousměrný provoz bude možný pouze v horní části Dolní České, kde je dostatečný prostor k otočení vozidla. Dále bude možný vjezd pouze pro dopravní obsluhu. Jak doplnil, řidiči budou mít zajištěný výjezd přes Masarykovo náměstí a ulici Zámečnickou, dále pak přes ulici Pontassievskou směrem ke kruhovému objezdu na Mariánském náměstí. Po stejné trase bude jezdit i turistický vyhlídkový vláček, který bude ze zastávky Masarykovo náměstí pokračovat na Mariánské náměstí a odtud ulicí 17. listopadu k nádraží.

Kruhový objezd na Mariánském náměstí a přilehlé ulice ve středu 22. března kolem čtvrté hodiny odpolední.
Znojmo trpí v odpolední špičce. Dopravu zabrzdily práce na opravách plynovodu

Dělníci nastoupili v úterý 4. dubna. Jak upřesnil mluvčí radnice Pavel Kovařík, nejdříve odstraní povrchy chodníků a silnice. Za čtrnáct dní přijdou na řadu plynaři.

 „Kvůli rekonstrukci dojde také k omezení parkování při pravé straně Masarykova náměstí ve směru dolů, a to kvůli projíždějícím vozidlům stavby. Pro bydlící v centru bude zajištěno navíc několik parkovacích míst na náměstí Republiky před vodojemem. Majitelé aut s trvalým bydlištěm na Kollárově ulici budou moci bezplatně parkovat také na jinak placeném parkovišti v ulici Tovární,“ nastínil možnosti pro bydlící Kovařík. Jak doplnil, možnost se týká i lidí, kteří bydlí v Dolní České.

Rekonstrukce bude zahrnovat opravu silnice, chodníků i vybudování nového veřejného osvětlení. V plánu je také úprava okolí Vlkovy věže, kde budou posunuty stávající vstupní brány směrem do Kapucínské zahrady. Kolem věže tak vznikne náměstíčko a věž bude možné obejít. Součástí prací bude i nové oplocení a kované brány do zahrady. Přibude mobiliář a nové stromy.

Poslední březnová neděle ve Znojmě. Masarykovo náměstí a znovu otevřené resturace.
Zavřené restaurace v centru Znojma otevřely. Vlkova věž pozve na víno za týden

Současně, aby nebylo nutné do nových povrchů v následujících letech zasahovat, je v plánu při jedné uzavírce zároveň rekonstrukce plynovodu a menší úpravy na kanalizaci. „Investice města bude 6,8 milionů korun bez daně,“ vyčíslil mluvčí Kovařík.

Obyvatele Znojma žádá o strpení nutných prací, díky kterým ulice prokoukne. „Prosíme občany o trpělivost. Společným cílem rozsáhlé rekonstrukce je navrátit ulici Kollárova důstojnou podobu odpovídající významu této vstupní brány do centra města,“ ujistil občany vedoucí odboru dopravy znojemského městského úřadu Lukáš Janda.