„Školu budeme opravovat a děti se budou učit ve dvou jiných školách. Na Václavském náměstí a také na Slovenské,“ řekl ve čtvrtek Deníku Rovnost místostarosta Znojma Jakub Malačka.

Pro otce pěti malých školaček to může být problém. „Byl bych rád, kdyby holky chodily i po dobu opravy do jedné školy, tedy na Václavské náměstí. Dojíždíme do Znojma autobusem z Přímětic a rozdělení do dvou škol by pro nás mohl být problém,“ svěřil se Válek.

Vedení školy pozvalo na čtvrteční odpoledne rodiče do školy, aby jim sdělilo co a jak se bude dít. „Vysvětlíme jim zhruba, co se bude dělat a proč musíme zavřít celou školu. A také kam jejich děti budou po dobu opravy chodit,“ uvedla ředitelka školy Renata Jahodová.

Na schůzku se chystala i matka školáka Lucie Poulová. „Určitě tam zajdu. Nedávno jsme se do Znojma přistěhovali a syna jsme dali cíleně do této školy protože je blízko našeho bydliště. Je to pro nás komplikace, jiná škola bude dál. Snad si budeme moci vybrat,“ myslí si Poulová.

Přestože se bude opravovat jen takzvaná budova B, zavřená bude celá škola. Tedy i starší budova A, kterou stavbaři postavili o padesát let dříve, než mladší přístavek. „Jenže v obvodovém plášti budovy B, kterou necháme opravit, je azbest. Ten nyní neškodí, ale v okamžiku, kdy plášť otevřeme hrozí, že by se s ním dostaly do styku děti. Navíc by se pohybovaly na staveništi a to nejde. Proto školu na celý příští školní rok uzavřeme a děti budou chodit jinam,“ přiblížil místostarosta Malačka s tím, že do školy nyní chodí 226 dětí.