Dělníci pracují v úseku od divadla až k Autodružstvu. „Půjde o výměnu povrchu vozovky v úseku asi devíti set metrů. Práce budou rozdělené na dvě etapy, pro které budou platit různá dopravní omezení. Hotovo bude 12. listopadu,“ sdělili zástupci Ředitelství silnic a dálnic na sociálních sítích. O omezením a dopravních komplikacích již podrobně Deník informoval.

Trápí vás doprava ve Znojmě? Napište nám o tom na e-mail znojemsky@denik.cz

Podle některých oslovených řidičů cesta z jižní části města trvala v pondělní odpolední dopravní špičce o pět nebo deset minut déle. Nákladní auta uhnula z trasy městem již u prodejny Muntfiled a směrem k centru pokračovala pouze osobní auta.

Ta sice stála v kolonách, ale poměrně rychle se posunovala kupředu. Jiní řidiči si stěžovali, že cesta přes celé město trvala déle než pětadvacet minut. „Největší problém byl na křižovatkách, které nebyly řízené semafory. Možná by mohli pomoci v exponovaných časech policisté," uvažoval například jeden z řidičů Pavel Bodanský.

Na drobné omezení se musí připravit i ti, co se přepravují po Znojmě autobusy. Pro cestující platí, že nejsou obsluhované zastávky Na Rejdišti a Náměstí Republiky.

Od 30. října se dělníci přesunou do levého pruhu. O začátku prací informací informovalo město Znojmo na svém webu. Odkaz na mapku pro omezení v první etapě najdete ZDE, dopravní omezení pro druhou etapu pak ZDE.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jako řešeto. Stromy v Městském lesíku ve Znojmě překvapují otvory

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová