Kritické hlasy si mohli lidé přečíst na sociálních sítích Znojemské dopravní společnosti Psota. Příspěvek poukazoval na to, že zastávka Pražská sídliště je v neutěšeném stavu. „Schodek nového asfaltu vůči volným kostkám je někde i více než pět centimetrů, bude tedy docházet k postupnému odlamování a poškozování pneumatik,“ zaznělo.

Znojemská radnice situaci projednala se zástupci Ředitelství silnice dálnic. „Předmětem zakázky byl nový povrch vozovky, nikoli opravy či rekonstrukce dalších součástí průtahu. V některých případech už je dláždění zastávek viditelně zvlněné, situaci samozřejmě vnímáme,“ nechal se slyšet mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Řidiče na Znojemsku čeká v letních měsících řada uzavírek. Ilustrační snímek.
Letní komplikace na silnicích Znojemska. Podívejte se, kde budou uzavírky

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková potvrdila, že řešili jen povrch vozovky v Pražské ulici, která byla poškozená v zimních měsících.

Výškové srovnání zálivů zastávek s vozovkou je v plánu. „Bližší termíny však zatím nelze sdělit, je možné, že pro úpravy některých zastávek bude třeba vypracovat nejprve projekt. Bude také nutné zvážit i typ povrchu. Nevíme, zda bude například nutné zachovat kostky nebo bude možné využít pevnější materiál, který bude lépe odolávat těžkým autobusům,“ předal informaci státních silničářů mluvčí Kovařík.

Dálnice - Ilustrační foto
Rekordní rok pro dálnice. V Česku se letos otevře 118 nových kilometrů

Na podzim loňského roku opravovali státní silničáři Vídeňskou ulici, která leží, stejně jako Pražská a Mariánské náměstí, na vytížené I/38.