Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravy na Hradišti: na podzim opěrné zdi, pak se uvidí

Znojmo-Hradiště – Schůzka silničářů, policie, úředníků, dopravců a stavařů upřesnila práce na opravách průtahu Hradištěm. Začne se opravou objížďky.  

22.7.2015
SDÍLEJ:

Křižovatka v příměstské části Hradiště se má změnit v kruhový objezd.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

Jasněji je po poslední schůzce znojemských silničářů s úředníky, dopravci a stavební firmou v tom, jak a kdy začnou dlouho plánované opravy průtahu známou příměstskou částí Znojma. První fází oprav bude příprava objízdné trasy. Shodli se na tom odborníci na jednání koncem uplynulého týdne.

Znojemskému deníku Rovnost pracovní schůzku potvrdil ředitel znojemské pobočky Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Komůrka. „Z předběžného jednání o možném způsobu provedení oprav průtahu Hradištěm vyplynulo, že stavební firma nejprve zpracuje aktualizaci harmonogramu prací. Do ní zapracuje všechny požadavky, které na jednání zazněly. Týkají se především autobusové dopravy, přístupu obyvatel na Hradiště, přeložek inženýrských sítí, či v neposlední řadě archeologického průzkumu. Tato aktualizace harmonogramu prací se pak projedná jako podklad k uzavírkám," uvedl Komůrka s tím, že aktuální dokument vzniká kvůli průtahům ve výběrovém řízení.

Silničáři předpokládají, že práce začnou úpravou objízdné trasy u Bezkova už příští měsíc. „Potom, kdy k poslednímu srpnu končí uzavírka na silnici druhé třídy číslo 408 v úseku od kasárenské křižovatky do Citonic, začneme pracovat na silnici třetí třídy číslo 40819 na Hradišti směrem od Mašovic," přiblížil Komůrka.

Zde silničáři počítají s úplnou uzavírkou této části silnice. „Znamená to, že na Hradiště bude v této době příjezd od Znojma. To by mělo trvat asi do října. Během této doby se za omezeného provozu bude pracovat na inženýrských sítích. Uskuteční se také archeologický průzkum i v ostatních částech průtahu," upřesnil šéf znojemských silničářů.

Obyvatelé sousedních Mašovic se tak do Znojma budou muset dopravovat objížďkou přes Citonice. Plánované opravy průtahu Hradiště vnímají tamní obyvatelé také velmi citlivě. „Čtu si informace o opravách té silnice často. Mne osobně se to výrazně nedotkne, řešit to bude určitě družstvo, pro které pracuji. Jde o to, kudy budou jezdit auta se zásobováním. Nedá se nic dělat, budeme uzavírky muset nějakou dobu vydržet," konstatovala Věra Pořická.

V podzimních měsících letošního roku pak silničáři plánují za částečného omezení provozu začátek výstavby opěrných zdí na příjezdu do Hradiště od Znojma. „Následně podle momentálního stavu a předpovědi počasí rozhodneme o tom, zda rekonstrukci příjezdu do Hradiště a okružní křižovatku provedeme letos, nebo se práce posunou po zimní přestávce do jara," naznačil. Prakticky to znamená, že na zimu by průtah Hradištěm silničáři zprůjezdnili, byť pravděpodobně s omezeními. „V době, kdy se bude opravovat tato část průtahu, ať již na podzim, či na jaře, bude úplná uzavírka na příjezdu od Znojma a doprava bude vedena přes Citonice a dále přes Bezkov a Mašovice zpět na Hradiště," dodal Komůrka.

Aktuální informace o přípravách stavby vítá předsedkyně městské části Alena Lichá. „To jsou dobré zprávy. Je tady i možnost, že letos se do Znojma dostaneme běžně po silnici přes Gránice a nebudeme muset používat objížďku. Uvidíme, jak se stavba bude vyvíjet a jak do ni zasáhne třeba počasí nebo archeologové," řekla Lichá.

Jak dodala, dostává informace o přípravách prací od vedení města i člena dopravní komise. „Komunikuji s místostarostou Ludvíkem Hekrlem i se členem dopravní komise Přemyslem Karpíškem. Informace od nich pak předávám lidem, kteří na Hradišti bydlí," uzavřela Lichá.

Součástí oprav průtahu Hradištěm bude i kontroverzní kruhový objezd. (dak)

Autor: Dalibor Krutiš

22.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Mihola z KDU-ČSL.
AKTUALIZOVÁNO

VOLEBNÍ ONLINE: Na dotazy čtenářů odpovídá lídr KDU-ČSL a poslanec Jiří Mihola

Ilustrační foto.
24

Výlovy: Pohořeličtí po letech zdraží kapry

Vodárenská společnost přispěla na nový přístroj. Pomůže při odběrech krve

Znojmo – Finanční dar Vodárenské akciové společnosti přispěl k zakoupení přístroje, který využije hematologicko-transfuzní oddělení znojemské nemocnice. Pulsní oxymetr dává mimo jiné informaci o stavu transportu kyslíku do tkání. Mezi pracovníky společnosti je navíc řada těch, kteří chodí pravidelně darovat krev.

NAŠI PRVŇÁCI: představujeme žáky ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě a ZŠ Konice

Znojemsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze Znojemska. Tentokrát představujeme žáky Základní školy Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích, ZŠ Konice, která patří pod ZŠ Dr. Mareše ve Znojmě, a žáky Montessori třídy ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

Skokanům na kandidátkách pomáhají tituly a profese lékaře. Vzbuzují důvěru

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Zakroužkováním až čtyř jmen mohou voliči své favority z nižších příček kandidátek poslat do poslanecké sněmovny. Některým v minulosti pomohli i o deset příček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení