Silnice je kvůli opravě takzvané dyjské křižovatky uzavřená. Jedná se o první část plánované přestavby celkem asi sedmikilometrového úseku hlavního tahu spojujícího Brno se Znojmem. Omezení tam potrvá do poloviny prosince.

Řidiči jezdí po objízdných trasách. „Ve směru Brno – Znojmo pojedou přes Miroslav a Suchohrdly. V opačném směruvede objízdná trasa přes Hevlín a Hrušovany nad Jevišovkou," popsala Trubelíková.

Vrtulník záchranářů. lustrační foto.
Pro zraněnou cyklistku letěl k Lechovicím vrtulník

Autobusy jezdí kratší trasou přes Práče, Bantice a Těšetice. „Měla jsem z toho velké obavy, je dobře, že autobusům vymezili mírnější objížďku. Těch pár minut navíc vydržím,“ uvedla před začátkem omezení Miroslava Navrátilová, která autobusem cestuje několikrát týdně za prací ze Znojma do Brna. První den prací silničáři výraznější problémy nezaznamenali.

V úseku od Znojma do Lechovic projede denně zhruba dvanáct tisíc aut, místo je úsekem častých dopravních nehod. Rekonstrukce se dočká celý úsek I/53. „Rozšíříme silnici ze dvou jízdních pruhů na tři a doplníme odbočovací pruhy. Vyřešíme také přestavbu nebezpečných křižovatek, zrušíme napojení sítě polních cest a sjezdů na silnici I/53. To vše přispěje ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu," nastínila nedávno Trubelíková.

Na silnici číslo I/53 mezi Znojmem a Lechovicemi začali od pondělí pracovat stavbaři.Na silnici číslo I/53 mezi Znojmem a Lechovicemi začali od pondělí pracovat stavbaři.Zdroj: Se souhlasem Ředitelství silnic a dálnic