Nejen nový povrch, zpevnění krajnic a opravu mostků ale i opravy kanalizace a přeložky sítí provádí nyní krajští silničáři na průtahu obcí Uherčice.

„Práce potrvají do poloviny června. Řidiči musí jet objížďkou po silnicích třetí třídy přes Mešovice,“ upozornil vedoucí investic ze znojemské Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Jaroslav Charvát.

Dobrovolnic v Žeroticích sázeli javory, lípy a slivoně.
Lípy, střemchy, slivoně i javory. Žerotičtí sázeli stromy

Poté mají krajští silničáři pro letošní rok v plánu dalších devět staveb, zatím ale bez přesného termínu. Opravy povrchu silnice plánují například v blízkosti Uherčic také mezi Korolupy a Vysočany. Během léta začne pravděpodobně také výstavba nového propustku na silnici II/413 v Moravském Krumlově v ulici Na Kačence a také v Jevišovicích.

Aktuální opravy a uzavírky:

Silnice I/53 mezi Znojmem a Lechovicemi

Průtah obcí Uherčice

Nerudova, U Potoka a Hálkova ulice ve Znojmě

Vančurova, Horova ve Znojmě

Plánované opravy na krajských komunikacích v roce 2022:

Silnice mezi Korolupy a Vysočany

Propustek na silnici II/413 v Moravském Krumlově Na Kačence

Oprava mostu v Jevišovicích

Průtah obcí Kravsko

Opěrná zeď u Konic

V plánu je také oprava průtahu obcí Kravsko. „Součástí rekonstrukce je také provedení chodníků, vjezdů, odstavných ploch, rekonstrukce dešťové kanalizace a vodovodu včetně jejich přípojek,“ upřesnil Charvát.

Na vjezdu do Konic ve směru od obce Nový Šaldorf plánují silničáři rekonstrukci kamenné opěrné zdi, která je v havarijním stavu.

Nejvýznamnější uzavírkou, která potrápí řidiče až do konce roku, je rekonstrukce silnice I/53 mezi Znojmem a Lechovicemi. Státní silničáři tam rozšiřují vozovku za dyjskou křižovatkou. „Ve směru ze Znojma na Brno je vyznačená náhradní trasa přes Hevlín a Hrušovany nad Jevišovkou. V opačném směru od Brna do Znojma, musí řidiči sjet z hlavního tahu v Miroslavi nejpozději v Oleksovicích a pokračovat přes Suchohrdly,“ upozornila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková. Deník Rovnost už o uzavírkách informoval.

Omezení čekají řidiče i v samotném Znojmě. Trpělivostí se musí až do května obrnit kolem Nerudovy ulice v severovýchodní části města. Dělníci se tam pustili do dostavby splaškové kanalizace i v přilehlých ulicích U Potoka a Hálkova. „Dopravní omezení se uskuteční ve čtyřech etapách z důvodu výkopových prací v komunikaci, provedení uložení potrubí a přeložky vodovodu,“ informovala mluvčí znojemské radnice Soňa Bystřická. Plánovaná investice vyjde město na 4,7 milionů korun bez daně.

Do května bude kvůli rekonstrukci uzavřena také Vančurova a Horova ulice.