Sedmdesát milionů korun spolkne rekonstrukce finančního a pracovního úřadu. Stavební úpravy omezí provoz úřadů jen minimálně, změny s sebou naopak přinesou větší komfort pro klienty. Oprav se dočká střecha, plášť a okna. Vedení obou úřadů chce stavební práce naplánovat tak, aby co nejméně omezily provoz všech oddělení.

Dům se začne opravovat pravděpodobně v polovině listopadu. Dělníci zahájí práce v sále, který není obsazený úředníky. Samozřejmě, že se opravy postupně dotknou i našich služeb. Pro klienty to ale bude znamenat pouze fakt, že je přesměrujeme do jiné části budovy,“ vysvětlil ředitel znojemského úřadu práce Emil Čopf.

Opravy potrvají až do konce příštího roku. „Právě jednáme se stavební firmou. Teprve budeme podepisovat smlouvu o dílo, jejíž součástí bude i harmonogram prací,“ doplnil Čopf.

Po dokončení všech stavebních úprav se do nemovitosti, známé jako Bílý dům, přestěhuje i oddělení státní sociální podpory, které v současné době sídlí na náměstí Armády.

„Dávky státní sociální podpory organizačně spadají pod úřad práce, jde tedy o logický přesun, kdy se jedna organizace nebude tříštit do několika míst,“ dodala mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová.

Stěhování do náhradních prostor nemine ani zaměstnance finančního úřadu. „Jelikož ještě není jasný přesný harmonogram stavebních prací, nedokážu říct, kdy se s opravami začne v části budovy, kde sídlí finanční úřad. Předpokládám, že to bude až po podání daňových přiznání, v březnu příštího roku,“ řekl ředitel znojemského finančního úřadu Prokop Pospíchal.

Bílý dům, který je rozdělen na dvě části, by měly úpravy propojit v jeden celek. „Tomu se přizpůsobí umístění jednotlivých oddělení. Pro příchozí to bude znamenat lepší orientaci. Počítáme také s tím, že se více oddělení přesune do prvního patra, aby to bylo pro klienty přístupnější,“ doplnil Pospíchal.