„Když jsem se doslechl, že Jiří Ludvík chce začít pořádat operu, myslel jsem si, že ve Znojmě na ni nikdo nepřijde. Potěšilo nás, že ji chce mít profesionálně natočenou,“ vzpomíná čtyřiadvacetiletý Vítězslav.

S festivalem spolupracují už třetím rokem. „Žijeme jím téměř celý rok. Vše začíná vlastně už v lednu JazzFestem. Než ho stihneme zpracovat, začíná se chystat VOC festival a potom letní festival. Kromě dokumentu ještě děláme hodinu a půl záznamu z opery. Než opravdu všechno zpracujeme, blíží se konec roku,“ popisují bratři.

Navzájem se vždycky výborně doplňují. „Určitě nám vše jde dobře dohromady. Bratr je umělec a já technik. Rozumíme si natolik, že nemáme problém jeden druhého zastoupit,“ říká Vítězslav.

Bratři se nejvíce těší na operu. „Je to velkolepá a hodně čistá filmařská práce, s tím, že letos ji budeme snímat ze čtyř kamer,“ přiblíží mladší bratr.
„Naším cílem je videa divákovi zprostředkovat co nejlépe. Natáčení je náš koníček, který stal naší obživou. Mám štěstí, že můj zájem o kameru se nezměnil. Věnoval jsem se jí před školou, během studií i po nich. Jenom jsem se časem zprofesionalizoval,“ dodává šestadvacetiletý Jan.
Na videa bratrů Otrubových se lze podívat na internetových stránkách www.znojmo.tv.