„Filmy jsme pečlivě vybírali tak, aby oslovily malé i velké diváky a zároveň svět kolem nás ukazovaly z různých pohledů,“ řekla organizátorka Ozvěn Ekofilmu Markéta Frindová ze Správy Národního parku Podyjí.
Diváci se tak mohou těšit například na britský snímek Království lesa, který využívá zpomalené záběry i extrémní zvětšení a z festivalu si odvezl Velkou cenu nebo na dokument Silva Gabreta dotýkající se kontroverzního tématu lesů na Šumavě.
„Zamyšlení nad současným světem, ve kterém proti sobě stojí globalizace na jedné straně a místní tradiční komunity i příroda na straně druhé, přináší americký snímek Ekonomika štěstí. Za pozornost stojí i Nečekaně chytrá zvířata či film Neporazitelní o světě virů a bakterií,“ dodala Frindová.
Školy mohou navštívit bloky filmů podle věkových kategorií nebo si program seskládat samy podle představ pedagogů. Na podvečerní promítání pro veřejnost pak organizátoři namixovali program tak, aby si lidé dokumenty v blocích mohli vybrat v několika kombinacích. Milovníci intimnějšího prostředí se na filmy mohou přijít podívat do kavárny Tři růže na Horním náměstí.
Ozvěny Ekofilmu se ve Znojmě uskuteční už po čtvrté. Spolu se Správou parku festival organizuje i centrum Stará Vodárna. Podrobný program lidé najdou na webu Národního parku Podyjí www.nppodyji.cz.