Kdo našel odvahu a potřebné oděvní součástky, přišel v kostýmu čarodějnice nebo čaroděje. Děti se zabavily ve výtvarných dílnách. Rodiče se mohli k soutěžení přidat a pokusit se hodem trefit kroužky na „discgolfovou“ čarodějnici. Všichni přítomní se těšili na tradiční opékání špekáčků.

Odpoledne doprovodil trampskými hity místní Town Band. Neformálním kapelníkem je šéf kulturního střediska a muzikant Bořivoj Švéda. „Town Band si říkáme proto, že všichni pracujeme na radnici a v jejích organizacích,“ vysvětlil před časem Švéda. Kapela funguje od roku 2017.

Krumlovský Town Band hrál nedávno při Hudbě v ulicích na krumlovském náměstí.
Krumlovský Town Band: lidé z radnice hrají trampské hity

Zámek v Moravském Krumlově nabízí turistům prohlídku slavných velkoformátových pláten Alfonse Muchy Slovanská epopej. Navazující výstava mk² je pestrou „ochutnávkou“ uměleckých děl ze sbírek Musea Kampa Medy Mládkové. Návštěvníci si mohou prohlédnout i šlechtické komnaty nebo vystoupat na věž. Novinkou jsou také snímky místních fotografů, které vystavují společně s podobnými nadšenci z Českého Krumlova. Fotky jsou k vidění do 4. června.

Vernisáž výstavy na zámku v Moravském Krumlově.
Kulturní premiéra v Krumlově. V opraveném sále spatříte díla místních fotografů

Výstavu připravenou pro rekonstruovaný tunel připravil Ústav pro studium totalitních režimů a konfrontuje poselství  Slovanské epopeje s osudy lidí ve dvacátém století.

Po nedávné rekonstrukci zámek ožívá a je dějištěm společenských a kulturních akcí.

Zdroj: Eva Fruhwirtová

Na zámku je otevřeno celoročně kromě pondělí. Ve sváteční pondělky 1. a 8. května bude zámek turistům přístupný. Jen je třeba počítat s tím, že 2. května bude zavřeno kvůli inventuře.