„V okolí nemocnice se neustále potýkáme s nedostatkem parkovacích míst. Kromě návštěvníků nemocnice zde musí najít parkování i lidé, a ti především, kteří v lokalitě bydlí. Proto jsme se dohodli s majitelem parkoviště u restaurace, která je nyní zavřená, na pronájmu. Parkování zde bude možné od 1. dubna a bude zdarma,“ vysvětlila starostka města Ivana Solařová. Na nově zpřístupněném parkovišti zaparkuje asi čtyřiatřicet aut. Parkoviště tak doplní dvacet šikmých parkovacích stání, která byla zpřístupněná na konci minulého roku.

Ilustrační snímek
Dostavba bazénu i parkoviště. Znojemští plánují prostavět 300 milionů korun

Soukromý pozemek u restaurace sloužil jako parkoviště i v minulosti. Pronájem byl ale ukončený kvůli znovuotevření provozovny. Nyní je uzavřená a parkoviště nevyužité. Lidé další místa, kde mohou nechat auta před vyšetřením či návštěvou příbuzných, kteří jsou hospitalizovaní, jen vítají. „Na objednané vyšetření do nemocnice vždy jedu s větším předstihem právě kvůli nedostatku míst. Zejména ráno a dopoledne nebývá vůbec snadné nějaké místo najít," řekla například Dana Bartošková.

Další parkovací místa vzniknou podle mluvčího znojemské radnice Pavla Kovaříka ještě letos v Příměticích, ve vnitrobloku na ulici Horní Česká a také u vlakového nádraží. „Dohromady tak přibude více než dvě stě nových míst k parkování," upozornil Kovařík.