„Večer je parkoviště téměř prázdné. Lidé z okolí parkují asi jen na pětině plochy. Zato v osm ráno tady donedávna nešlo ani zaparkovat, ani projet,“ uvedl majitel obchodu Martin Hanzel. Svá auta podle něj nechávají na parkovišti v pracovní době často zaměstnanci okolních úřadů a podniků. „Hledali jsme řešení a nakonec jsme požádali o pomoc starostu. Jinou možnost, než změnit část parkoviště na placené, jsme nenašli,“ dodal Hanzel.

Zástupci města a úředníci odboru dopravy s firmou jednali a vyšli jí vstříc. „Parkovací automat jsme osadili před dvěma týdny, jde ale jen o deset míst. Na zbytku parkoviště se nic nemění,“ potvrdil místostarosta Jan Blažíček. Zřizování dalších placených parkovišť nyní město nechystá. Podle Hanzela se změna začíná osvědčovat.

„Lidé z okolních firem už si našli jiná místa, kde mohou zaparkovat. Nechtěli jsme rozhodně omezovat nikoho z místních, jde nám o to, aby se k nám zákazníci mohli dostat. Uvažujeme o tom, že jim při nákupu nějakým způsobem vrátíme poplatek, který museli za parkování uhradit,“ konstatoval Hanzel.
Některým lidem se ale opatření nelíbí. „Zastavoval jsem se tady pro svačinu, teď ale prodejnu s potravinami míjím. Nehodlám platit deset korun navíc za parkování,“ uvedl Martin Petrželka.