Dvě místa na novém parkovišti budou vyhrazená pro invalidy a dvě pro nabíjení elektromobilů. Parkoviště ve spodní části pozemku bude jednosměrné. „Vjezd a výjezd bude ze zámkové dlažby. Ostatní plocha parkoviště bude tvořena zasakovacími rošty, které budou z části vyplněny dlažbou a z větší části zatravněny. Svah, který na pozemku odděluje horní část pozemku, bude osazen novým živým plotem,“ uvedla mluvčí radnice Petra Maršounová.

Město do vybudování nového parkoviště investuje více než 3,7 milionu korun. Práce hodlá zahájit v říjnu, trvat budou asi tři měsíce. „V horní části pozemku počítáme do budoucna s obnovením dětského hřiště,“ dodal Malačka.

Fresky Alfonse Mucha na radnici v Hrušovanech nad Jevišovkou.
Nejen rodné Ivančice: Muchova stezka ukáže i fresky na radnici v Hrušovanech

Stání pro auta osvítí nové lampy a doplní ho výsadba stromů a keřů. „Nedojde ke kácení stávající zeleně, pouze k odstranění části náletových keřů, a to na místě budoucího nájezdu a výjezdu na parkoviště. Nová zeleň po dostavbě přibude na svahu nad parkovištěm, u dětského hřiště a také podél chodníku vedle základní školy,“ dodal Jakub Malačka.

V současné době je už před dokončením nové zelené parkoviště pro třiačtyřicet aut na Rooseveltově ulici. V úseku od Mariánského náměstí po křižovatku s ulicí Lužická. Na části parkoviště už parkují první řidiči, práce na stavbě ale skončí pravděpodobně až v říjnu.