Do Znojma přijel na ustavující členskou schůzi strany, která se uskutečnila v sobotu odpoledne v malém salonku restaurace U radnice, místopředseda strany a předseda krajské organizace NS Lev21 Stanislav Palša. „Jsme středolevicová strana s bohatou historií. Chtěli bychom se stát parlamentní stranou tak, jak to bylo za první republiky. Okresní organizace na Znojemsku, která zde teď vznikla, má jasné cíle,“ řekl na ustavující schůzi, na kterou přišel tucet zakládajících členů strany, místopředseda Pal­ša.

Jeho strana se na Znojemsku chce podílet na komunální politice. „Chceme podporovat místní podnikatele a živnostníky, pomáhat lidem z nižších sociálních vrstev. Chceme také na Znojemsko přivést investory, kteří by lidem v regionu nabídli práci. Investice, které by do Znojemska šly, by měly zabezpečit rozšiřování silnic ale také například zprůchodnění již plánované dálnice z Vídně do Prahy,“ naznačil snahy strany NS-Lev 21 Palša.

Jako předsedkyni okresní organizace si národní socialisté ve Znojmě zvolili úřednici Helenu Šotkovskou, místopředsedkyní je agronomka Dita Kvapilová. Mezi členy jsou jména Vlasta Šprungová, bývalá úřednice městského úřadu ve Znojmě, Marie Michalčíková nebo živnostník Marek Valenta.