Projekt připravila nová městská architektka Iveta Ludvíková. „Celkem opravíme a pro nové použití připravíme devět nových prostor v budovách městského úřadu na Obrokové a Zelenářské ulici. Oba domy spolu sousedí a jsou v patře propojené,“ uvedla architektka.

Nevyužité sklepy, několik kanceláří a část archivu začnou řemeslníci opravovat na jaře. „Jsou to zajímavé, historické, často klenuté prostory. Nyní je znehodnocují nevhodné dozdívky, příčky či snížené podlahy. To vše při rekonstrukci napravíme,“ dodala.

O obsazení jednotlivých místností rozhodnou výběrová řízení. „Začneme je vypisovat, až dělníci pokročí s úpravami, aby zájemci viděli, jak budou vypadat a abychom se s případnými vítězi mohli domluvit na detailech,“ uvedl místostarosta Jan Blažíček.

Radní chtějí, aby nově otevřená pasáž pomohla oživit centrum města. „Při výběrových řízeních nás proto bude zajímat především nápad, záměr a koncepce, výše nabídnutého nájmu bude druhotná,“ dodal místostarosta.

Už v letošní sezoně by měla k posezení zvát kavárna vedle vchodu do horní budovy úřadu na Obrokové. Ve sklepě pod ní plánují radní zřízení vinárny. „Na tyto prostory jsme už výběrové řízení vypsali, chodí se na ně dívat zájemci. V podmínkách řízení v tomto případě je, že náklady na stavební úpravy ponese nájemce,“ upozornil Blažíček.

Rekonstrukci ostatních prostor zaplatí město. „V rozpočtu jsme na to mysleli částkou pět milionů korun. Na opravu arkádového dvora, odhadnutou na půl druhého milionu korun, chceme získat příspěvek ministerstva kultury,“ vypočítal Blažíček.

Skutečné náklady mohou být podle jeho odhadu nižší. „Přípravné a demoliční práce nám pomohou udělat vězni, s věznicí jsme předběžně domluveni. Na druhé straně jde o historické budovy. Nevíme proto přesně, co nás čeká, až sundáme omítky. Stavebně historický průzkum ovšem žádná velká překvapení nenaznačoval,“ doplnil místostarosta.