„Krajský úřad dal v rámci posuzování vlivu na životní prostředí záměru stavby větrníků na našem katastru zelenou. Na druhou stranu znojemský městský úřad nesouhlasil kvůli narušení krajinného rázu a my jsme při projednávání vzali do úvahy i petici místních občanů, kteří jsou také proti stavbě. Nakonec zastupitelstvo s plánem stavby větrníků souhlasilo, byť hlasování bylo tak akorát na hraně,“ řekl starosta obce Josef Myslík.

Podle prvního muže Pavlic nelze vylouči, že vzhledem k problémům s připojením k rozvodné síti, by namísto plánovaných tří nakonec mohl na katastru Pavlic stát větrník jen jeden. „Možnost omezení počtu naznačil sám investor, to ale zatím není jisté,“ dodal Myslík.

Podle starosty čekali představitelé obce především na výsledky procesu EIA.
„Ty jasně řekly, že na obyvatele nebudou mít elektrárny žádný negativní vliv. Jediné, co tedy vadí, je fakt, že se na vrtule lidé budou muset dívat,“ zakončil Myslík.

Větší potíže má investor, který chce větrníky u Pavlic vybudovat, s druhou částí plánovaných elektráren na katastru sousední Vranovské Vsi. Zatímco před třemi lety představitelé obce v čele se starostou Jiřím Peřinkou stavbu větrníků podporovali, dnes se k ní obrací zády. Rozhodnout by mělo jednání zastupitelstva, které starosta svolal na příští pondělí.