Na Znojemsku tak v poslední době pomohli získat příspěvek na auto pro těžce nemocného v Moravském Krumlově nebo pro pečovatelky znojemské Charity objíždějící klienty v celém regionu. „Město rodině pomohlo individuálním příspěvkem a prostřednictvím grantového programu Pomoc regionům Nadace ČEZ požádalo také o příspěvek z programu Pomáháme pohybem. Nyní čekáme na konečné schválení a podpis příslušné smlouvy,“ řekla vedoucí sociálního odboru krumlovské radnice. Jak dodala, koupě nového auta je i díky příspěvkům, o které rodina může žádat prostřednictvím úřadů stát, na dobré cestě.

Podle vedoucí mají v Krumlově s programem dobrou zkušenost. „Tohle byla už druhá žádost, kterou jsme podávali. A další jsme zrovna tento týden odesílali. Získat potřebné body se pokaždé podařilo velmi rychle. Lidé totiž příběhy lidí, které mají podpořit znají,“ podotkla Bártová.

Aplikaci má ve svém telefonu i ředitel znojemské Charity Evžen Adámek. „Když jdu na procházku, zapnu ji a pak nějaký projekt podpořím. Když jsme před časem žádali o podporu my, body potřebné na příspěvek sto tisíc korun, jsme získali během pěti dnů. I v našem případě šlo o druhý projekt. Před dvěma lety jsme takto získali padesát tisíc na auto pro dětský stacionář,“ řekl Adámek.

Úspěšně se o podporu nedávno ucházela hodonínský spolek Společnosti pro pomoc lidem s mentálním ním postižením. Uživatelé podpořili jejich záměr letního rehabilitačního pobytu pro čtyřiačtyřicet mladých lidí s postižením.

Nyní mohou zájemci své body poslat například na vybudování venkovní třídy pro ekologickou výchovu ve Strachoticích na Znojemsku.