Místo objevil i známý návrhář Osmany Laffita, který zavítal na jih Moravy. „Už i ptáčci v Praze si o nás štěbetají. Nový Šaldorf a penzion objevil Osmany Laffita, který nás přijel navštívit se svým manželem. Jsme velice rádi, že se jim pobyt u nás na Moravě líbil a budeme se těšit na jejich příští návštěvu,“ netajil radost majitel penzionu David Olejník, který ho vede šestnáctým rokem.

Přízně zákazníků stejně jako cenění asociace si cení. „Jsem velice vděčný. Ocenění je zúročením mé třicetileté praxe v oboru, který je krásný a náročný zároveň. Budu se dál snažit poskytovat ty nejlepší služby. I po těch letech mě práce stále baví a naplňuje,“ podotkl.

Kromě penzionu se věnuje Olejník vinařství. „Letos se opravdu urodilo, a to nejen dobré víno, ale i skvělé ocenění za něj. Naše vína získala na šesti soutěžních výstavách šestnáct zlatých medailí a na třech dokonce bojovala v rozstřelu o šampióna. Náš vlašák byl také vybrán jako nejlepší víno malovinaře na výstavě vín v Šatově, ale největší radost máme z ceny Ing. Jindřicha Ševčíka za Pálavu na oblastní výstavě ve Znojmě,“ shrnul vinařské úspěchy Olejník.

Patron Jazzfestu Peter Lipa.
Lipa zazpívá s Dykem. Jazzfest Znojmo odstartoval předvánoční prodej lístků

Penzion Šaldorf leží ve vinařské obci Nový Šaldorf v areálu Modrých sklepů. Nabízí vinárnu pro pětatřicet hostů, ubytování zde najde sedmadvacet lidí. Penzion je vhodný k pořádání soukromých i firemních akcí, večírků, školení nebo svateb. Návštěvníci mohou ochutnat teplou i studenou kuchyni a v historickém sklepě si milovníci vína užijí degustace.

Výroční ceny Asociace hotelů a restaurací jsou prestižní událostí. Svým rozsahem je to největší tuzemská akce zaměřená na hodnocení kvality služeb v cestovním ruchu.

Litry vína a oslava krále Jana Lucemburského. Takové bylo vinobraní
Vinobraní ve Znojmě a lístky v předprodeji. Výhodně je lidé koupí do konce dubna

Ocenění převzali:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jezdíte autobusem po Znojmě? Od neděle budou platit nové jízdní řády

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová