Podání podepsalo jednadevadesát lidí a žádají v něm vyhlásit v zákonném termínu konkurz na místo ředitele. „Připomínám, že radní města vzali při rozhodování v úvahu také řadu dalších faktorů, nejenom tuto petici,“ reagoval znojemský tiskový mluvčí Pavel Kovařík.

Polární záři pozorovali mimořádně obyvatelé jižní Moravy. Fotografii autor pořídil na Brněnské přehradě.
Polární záře nad Znojemskem. Podívejte se, jak nádherně vypadalo noční nebe

Ředitel školy Pavel Trulík je situací zklamán a považuje ji za nespravedlivou. „Jsem zklamaný a rozpačitý. Je to nespravedlivé. Výrok pana Blahy, že mu jde jen o to, aby škola fungovala, mě uráží. A ohání se v podstatě tím, že se můžu zúčastnit konkurzu, což mi přijde trošku směšné, po tom, co jsem vybudoval. Zatím o účasti uvažuji, kolegové mě přesvědčují,” uvedl pro Deník ředitel Trulík.

Ředitel dále odkazuje na to, že škola během jeho funkce dosáhla vyšší prestiže a výsledky jsou znatelné. Navíc se mu dostává podpory. „Je za mnou poctivá práce, hodně si cením nadstandartních vztahů mezi učiteli, žáky a rodiči. Spousta lidí stojí za mnou, denně mě povzbuzují, chodí mi e-maily s podporou,” zmínil Trulík.

Zažila plačící učitelky

Dle jedné z podepsaných byla atmosféra na pracovišti tíživá a docházelo i k šikaně. „Petici jsem podepsala z důvodu toho, že se mi dostalo na škole nedůstojného zacházení s jasnými specifickými rysy šikany. Nejen mně, ale i dětem stojícím v mé blízkosti. Byla jsem přímým svědkem nedůstojného zacházení i s ostatními pedagogy," uvedla jedna ze signatářek petice, jejíž totožnost Deník zná.

Motivací k podepsaní jí mělo být to, že dané chování nepatří na půdu školy a ani do moderní pedagogiky. „Zažila jsem plačící a zhroucené dlouholeté a nekonfliktní paní učitelky těsně před důchodem, se kterými bylo nedůstojně zacházeno a které ze školy také z těchto důvodů odešly, přestože se jednalo o poctivé a pracovité učitelky, které měly děti rády," dodala.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Situaci okomentoval také člen školské rady Pavel Jajtner. „Současného ředitele jednoznačně podporuji a skutečně neznám žádné relevantní důvody jeho případného odvolání. Nerozumím proč by měl skončit, vykazuje perfektní práci, která je jasným důkazem, že je tím pravým ve funkci. Jsem s jeho prací opravdu velmi spokojen a plně stojím za ním,“ vyjádřil se Jajtner.

Konkurz vyhlásila rada města svým rozhodnutím minulý čtvrtek. Předpokládá, že jeho výsledek bude známý do konce tohoto roku.

MOŽNÁ VÁS ZAUJME: Opuštěné lázně ve Znojmě. V plánu jsou další prohlídky, osud budovy město řeší

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová