Podle autorky petice by o cirkusech měli rozhodnout obyvatelé města v referendu. „Pro zákaz cirkusům hlasovalo podle mých informací jen několik lidí. To se mi nelíbí. Chci, aby o tomto problému rozhodovali všichni lidé, tedy nejlépe v referendu,“ řekla Deníku Hanzalová.

Petice je k nalezení v elektronické podobě na webu e-petice. „Mám i papírovou podobu této petice, chystám plakáty proto, aby lidé o pětici věděli. Mám mezi lidmi ve velkých cirkusech přátele a vím, jak to u nich chodí a že se ke zvířatům chovají pěkně,“ dodala Hanzalová.

Starosta Znojma Jan Grois, který zákaz pronájmů městských ploch cirkusům inicioval, nechtěl zatím petici blíže komentovat. „Až uvidím obsah petice, tak se k problému vyjádřím. Nyní je to předčasné,“ reagoval první muž Znojma.

Znojmo k zákazu přistoupilo kvůli aférám s údajným týráním zvířat v cirkusech i na základě ankety v Mobilním rozhlasu. Jak starosta dříve sdělil ze 306 hlasujících bylo 70 procent pro zákaz.

Mezitím reagují lidé pod elektronickou peticí. „Nejsem ze Znojma, ale cirkusy by se neměly zakazovat nikde. Podporuji je, v těch našich zvířátka ničím netrpí,“ napsala třeba Jarmila Lea Stiborová z Hodonína.