„Piváky“ letos otvírá na Horním náměstí čtyřčlenná skupina mladých sympatických muzikantů. Kapela Kohout plaší smrt uvádí návštěvníky do příjemné atmosféry. Nejedno dívčí srdce plesá nad šarmantním moderátorem s chraplavým hlasem Tomášem Krausem, kterého mnohé znají především z televizních zpráv.

Markéta Doležalová ze Znojma zatím nezmeškala žádný ročník tamních slavností. „Navštěvuji je radši než Vinobraní, protože na pivě si pochutnám víc než na víně, a vždycky je to zde příjemné,“ říká.

Milovníci zlatavého moku si letos opravdu přicházejí na své. Na jednom místě mohou ochutnat piva ze znojemského městského pivovaru, Pivnice u Šneka, Zlatého Josefa, minipivovaru Dráteník či hasičského pivovaru Bítov a Hnanice.

Hudební program nechybí ani na tamním Václavském náměstí, kde řadu lidí roztančí seskupení Vypuštěné koupaliště. Velký úspěch sklízejí známí rockeři ze skupiny Alkehol, již hrají na zaplněném Horním náměstí.
Lidé od rušného veselí odpočívají na vyhlídce u Rotundy. Někteří se občerstvují, jiní si užívají romantický pohled na řeku Dyji a její okolí.

Sedmá hodina patří punkové kapele Visací zámek, která působí na scéně již od roku 1982 a stále hraje v původní sestavě. Po nich má přijít skupina Mandrage, avšak kvůli nemoci zpěváka Vítězslava Starého ji nahrazuje kapela Eddie Stoilow. „Je mi líto, že Mandrage nepřijeli. Těšil jsem se na ně nejvíc ze všech kapel, ale věřím, že do Znojma brzy zavítají,“ reaguje jeden z fanoušků Marek Chvátal.

Hudební fajnšmekři si užívají skupiny Zoči Voči, Cocotte minute a znojemské Pány kluky. 

TEREZA HOLUBOVÁ