Na tom únanovském dohlíží už čtyři sezony na bezpečnost všech návštěvníků i Milan Adamec. V typických červených plavkách a žlutém tričku s nápisem plavčík, je v areálu prostě nepřehlédnutelný.

„K této profesi jsem se dostal vlastně náhodou. Dozvěděl jsem se, že na koupališti v Únavově jednoho plavčíka hledají, tak jsem do toho šel. Nikdy jsem třeba závodně neplaval. Na zkouškách jsem ale, mimo jiné, musel zvládnout určité časové limity,“ vysvětluje Adamec.

Před tím, než se postavil na koupaliště, musel projít tréninkem. Nejen fyzickým, ale musí samozřejmě zvládnout i resuscitaci. „Musím zaklepat, že jsem ještě nemusel nikoho zachraňovat. Pokud si vzpomínám, stal se tady vážný úraz hned první den, kdy bylo koupaliště otevřené,“ vzpomíná plavčík.

Když je bazén plný lidí a skotačících dětí, nemůže plavčík z vodní plochy ani na chvíli spustit oči. „Někdy je to vcelku hukot. Ale tohle koupaliště není zase tak velké, tak se to dá v pohodě zvládnout,“ říká Adamec.

Toto povolání je pro něj sezonní záležitost. „Po zbytek roku studuji. Letos končím, takže pravděpodobně skončím i s plavčíkem,“ přemýšlí Adamec