Podobný názor mají i pořadatelé plesů na jihu Moravy. Většina je pro letošek zrušila bez náhrady. Naději, že letos ples uskuteční, zatím mají organizátoři luxusního Plesu jako Brno. Právě letos má oslavit desátý ročník. „Dala by se proto očekávat ještě lepší show, ještě větší počet hvězd. Chceme uspořádat ples se vším všudy, bez omezení, bez roušek, bez limitujícího počtu osob. Vzhledem k tomu, že zákeřný virus je tu stále s námi. rozhodli jsme se přesunout konání plesu na duben,“ uvedli v prohlášení na webu pořadatelé Bedřich Snášel a Tomáš Pakosta.

Velkolepý bál plánují pořádat čtyřiadvacátého dubna, tradičně v prostorách Wannieck Gallery. Lidem, kteří si již koupili lístky, rezervace platí i na dubnový termín.

Definitivní ortel Zrušeno ještě nevyslovili ani pořadatelé nejstaršího brněnského bálu, plesu hotelu International. Ten by se letos konal již po devětapadesáté, a pokud nebude, půjde o vůbec první pauzu v historii. „Definitivní rozhodnutí zatím odsouváme. Situace je letos komplikovaná a uvědomujeme si, že vše souvisí s proočkováním populace,“ sdělil obchodní ředitel hotelu Michal Řičánek.

Šaty jsou připravené

Většina pořadatelů se už ale naděje na pořádání akcí vzdala a zrušila je pro rok 2021 bez náhradního termínu. Lidé si tak neužijí třeba ani tradiční plesy v brněnském hotelu Myslivna, nebo reprezentační plesy většiny měst a obcí. „Sice jsme doufali, ale bohužel se situace nikterak poslední měsíce nezměnila. Proto musíme zrušit plánovaný reprezentační ples města. Zakoupené vstupenky mohou lidé vrátit,“ informovala na webu třeba mikulovská radnice.

Pokud by se přeci jen některé slavnostní akce na jaře uskutečnily, jsou na ně připravení v některých módních salonech. „I když těžko říct, zda plesová sezona letos bude, máme pro zájemkyně připravenou novou kolekci společenských šatů pro letošní rok,“ uvedla majitelka svatebního salonu Caxa Blanka Caxová.

Rok 2021: většinově bez plesů

- V pořádání bálu nadále věří pořadatelé brněnského luxusního Plesu jako Brno. Ten letos oslaví desátý ročník. Aktuálně organizátoři přesunuli termín jeho konání na 24. dubna 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

- Definitivně pořádaní plesu nezavrhli ani v brněnském hotelu International, byť pravděpodobnější podle vedení hotelu je, že se 59. ročník brněnského bálu s nejdelší tradicí neuskuteční. Definitivní rozhodnutí ale ještě nepadlo, vše závisí na vývoji covidové situace.

- Většina jihomoravských plesů je ale pro rok 2021 zrušená bez náhrady, platí to třeba pro plesy v brněnském hotelu Myslivna, reprezentační ples Mikulova či krojový ples ve Valticích.