Název kina mu přijde zavádějící. „Ve Znojmě je jen jedno kino, nevím, proč se mu pořád říká Svět. Pamatuju si, že se vždycky chodilo do dolního a horního,“ říká Plotzer.

Od loňského podzimu je oficiálně v důchodu. Pracuje však stále. „Za roky nonstop práce jsem poznal svého kolegu Střihavku jako bezvadného člověka. Chtěl, abych mu v práci ještě pomáhal, dokud mi zdraví slouží. Takže v tom jedu dál. Programuju, tečou mi při tom nervy, neb nemáme pomalu ani na výplaty, potřebujeme zdigitalizovat malý sál. Protože nemáme dotace od města, jako to mají téměř všechna okresní kina v Česku, tak se tady třepeme nad vodou. Navíc celosvětově šla návštěvnost kin rapidně dolů, což se odrazilo i u nás,“ posteskne si jednatel společnosti Illusion.

Do kina se prý dostal náhodou. „Lákalo mne dělat filmový klub. Když se vzápětí po revoluci kino dokončovalo k zahájení provozu, měli smůlu, že jsem přišel,“ vzpomíná ironicky.

Díky Plotzerovi vznikla vlastně první fotogalerie ve Znojmě. „Našim výstavním prostorem jsem chtěl povzbudit snažení stovek začínajících autorů. Představil jsem přitom téměř celou galerii nejlepších českých fotografů. Lidé u nás viděli práce Ivana Pinkavy, Tona Stana, Dity Pepe, Veroniky Bromové, Vladimíra Birguse a dalších. Dostali jsme se i do katalogu evropských fotogalerií,“ dodává Plotzer.