V půl třetí odpoledne se venkovním koupalištěm nesl dětský výskot a šplouchání vody, dospělí chytali první sluneční paprsky na lehátkách na trávníku vedle bazénu. „V první chvíli po otevření jsme přivítali sedmdesát návštěvníků, s postupujícím odpolednem chodí další. Předpokládám, že v pondělí jich celkem přijde sto padesát až dvě stě,“ sdělila správkyně koupaliště Jana Rejzková.

Otevření koupaliště uvítali důchodci, kteří přišli úderem dvanácté hodiny mezi prvními. „Poté začali chodit školáci, kterým skončila výuka i celé rodiny,“ dodala Rejzková.

V květnu je plovárna ve Znojmě otevřená od dvanácti do šesti hodin večer. za celý den zaplatí v hlavní sezoně lidé sto korun. Více najdete ZDE.

„Voda v pětadvacetimetrovém bazénu je vyhřívaná, příznivci plavání tak mohou chodit na plovárnu i v chladnějším počasí,“ vzkázal mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík. Aktuální situaci na koupališti mohou zájemci sledovat i prostřednictvím webové kamery.

Na návštěvu plovárny se chystá třeba Jana Otřísalová. „Kdyby byla otevřená, šli bychom na ni s dětmi už v neděli, bylo vedro. Rozhodně si ale návštěvu koupaliště nenecháme ujít, zajdeme tam v nejbližších dnech,“ má jasno žena.